18/02/2021

Evogloss – Neden PET folyo?

EVOGLOSS – NEDEN PET FOLYO?

Evogloss PET kaplı paneller tüm iç mekanlarda farklı mobilya ve dekorasyon seçeneklerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Evogloss PET kaplı panelin ışın soldurucu etkilerine karşı direnci çok olduğu için, mobilyalarınız uzun yıllar sararmadan ilk günkü gibi kalır. Özellikle Türkiye gibi güneş ışığını yıl boyunca yoğun olarak alan ülkeler için ideal bir seçimdir. Ultraviyole ışınlarına karşı oldukça dayanıklıdır. Mikroçizik dayanımı üst düzeydedir. Yüzey temizliğinde kullanılan aşındırıcı materyallerin zaman içerisinde yol açtığı parlaklık kaybı minimum düzede olduğundan renk canlılığını uzun yıllar boyunca korur. İnsan sağlığına zarar vermeyen hammaddelerden (yeşil ürünlerden) üretildiği için çevre dostu ( Eco Friendly) bir üründür. Polyester kompozit bir ürün olduğu için yapısında ağır metaller, plastisizer, formaldehit ve tvoc gibi kanserojen maddeler bulunmaz. PET yandığı esnada sadece CO2 ve su salınımı yapar, çevreye zarar vermez. Bunların yanı sıra, emisyon olarak ( VOC) düşük değere sahiptir. Kokusuzdur ve Toksik maddeler içermez. Diğer folyolara nazaran su, kahve, parafin yağı ve etanol gibi maddelere karşı leke dayanımı oldukça yüksektir. Kusursuz ve pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Farklı tasarım unsurlarıyla mükemmel uyum sağlar. Yüksek ısı dayanımı ve sahip olduğu yüksek sertlik oranıyla son derece güvenlidir.

KALİTE STANDARTI

Evogloss PET’ler düşük karbonlu yapıya sahiptir. Formaldehit, kadmiyum, kurşun bazlı stabilizatör ve uluslararası REACH kuruluşu tarafından kanserojen olarak tespit edilen maddeler içermez. EN 15187 Mobilya – Işığına maruz kalma etkisinin değerlendirilmesi standartlarına göre UV dayanım derecesi Gri skala 4/5 veya daha üstü olan yüzey malzemesidir.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN PET

Evogloss PET kaplı paneller, insan sağlığına zarar vermeyen hammaddelerden ( yeşil ürünlerden) üretildiği için çevre dostu ( Eco Friendly ) bir ürün olarak ürün gamındaki yerine alır. Polyester kompozit bir ürün olduğu için yapısında ağır metaller, plastisizer, formaldehit ve tvoc gibi kanserojen maddeler bulunmaz. PET’ler yandığı esnada sadece CO2 ve su salınımı yapar. Yapısal özellikleri nedeniyle düşük karbon salınımına sahiptir. Zararlı kimyasallar içermediği için size ve çevreye zarar vermez. Evogloss PET kaplı paneller mikroorganizmaların ve bakterilerin üremesine engel olur ve sizlere sağlıklı bir dünya sunar.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK İÇİN PET

Doğada bulunan tüm kaynakların tükenebilir olduğunu biliyoruz. Bu nedenle ürettiğimiz her üründe bizim için temel yaklaşım “sürdürülebilir” bir üretim modelinin baz alınmasıdır. Sadece ekosistemin korunması değil aynı zamanda ekonomik ve toplumsal boyutların da iyi analiz edilerek sosyal gelişimin sağlanması oldukça önemlidir. Bu yaklaşımla ürettiğimiz Evogloss PET kaplı paneller ile hem günümüz ihtiyaçlarını karşılıyor hem de gelecek nesillerin gereksinimlerini gözetiyoruz. Sürdürülebilir bir yaşam için doğanın kendisine yenilemesine olanak sağlayan bir üretim modeli ile çalışıyoruz.

Kastamonu entegre Neden PET folyo isimli dosyayı pdf olarak indirmek için PDF DOSYA linkinin üzerine tıklayınız.

Web sitemizde, Evogloss ve benzer diğer KASTAMONU ENTEGRE ürünleri hakkında bilgi edinmek için, MATTPLUS ve GLOSMAX / GLOSSMAX PRO sayfalarını ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Ziyaret etmek için renklendirilmiş ürün isimlerinin üzerindeki linklere tıklayınız.

 

Uncategorized
About bworks

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.