esnek-kontrplak

Esnek Kontrplak

Esnek kontrplak , Mimari tasarımda ve mobilya üretiminde son yıllarda yurdışında ve Türkiye de istenilen bir ürün haline gelmiştir.
Ekşioğlu Orman Ürünleri tercih edilen bu ürünü uzman kadrosu ile tüm Türkiye piyasasına sunmaktadır.
Esnek kontrplak; elastikiyet , esneklik ve dayanıklılık gibi fiziksel özelliklerinin yanı sıra, bu özelliklerine göre ekonomik olması ve kullanımda büyük kolaylıklar sağlaması sonucunda tercih sebebi olmaktadır.
Masif ağaç veya normal kontralarda elde edilmesi oldukça zor, yüksek maliyetli ve zaman gerektiren her türlü figür,
mobilya ve tasarımın yapımında esnek kontrplak sizlere zamandan ve paradan tasarruf elde ettirebilecek bir üründür.
Esnek kontrplak ile kavisli işler yapmak, özellikle de dar yarı çap gereken yerlerde kullanarak ve hayal gücünüzün
son noktalarında mobilyalar yaratarak kolay ve hızlı sonuçlar elde edebilirsiniz.
Esnek kontramızın uygun oda sıcaklığında ve nem miktarında olması önemlidir. İstenilen sıcaklık, %65 nem oranında 27 C” dir.
Esnek Kontrplak
Esnek Kontralar kullanılmadan önce birkaç defa elden geçmeli ve bükülmelidir. Bükülme panellerin kolaylıkla şekil verilmesine imkan verir. İstenilen boyutlarda parçalar kesilir, kullanmadan önce bir kaç kere bükülür. Bu şekilde esneklik özelliği arttırılır. Daha sonra parçalar basit makineler veya ahşap işlerinde kullanılan basit tutturucular la sabitlenir. Sizlere en yakın Ekşioğlu orman ürünlerinden isteyeceğiniz uygun ahşap tutkalı ile bir araya getirebilirsiniz. Esnek kontrplak parçaları tutkallanıp kuruduktan sonra kurudukları şekilde kalacaktır.
Kontranın üzerine laminat veya kaplama yapıştırılmak istiyorsanız plakalara şekil verilirken veya şekil verildikten sonra yapıştırabilir. Kaplama veya laminat gibi malzemeleride şubelerimizden temin edebilirsiniz. Esnek kontrplak levhaları istenilen şekil verildikten sonra, uygun tutkallar kullanılarak yapıştırılmalıdır. Eğer isterseniz kaplama veya laminat esnek kontrplak parçaları ile birlikte preslenebilir. Şekil verildikten sonra esnek kontrplak panellerine herhangi bir son işlem yapılabilir.
Yüzeyleri direk olarak boyanabilir, kaplanabilir veya her iki işlem uygulanabilir. İstenildiği taktirde ise ince zımparalama işlemi yapılabilir.
Levha ölçüleri: 2500 x 1220 yada 1220 x 2500 ( Suyuna veya Sokrasına)
Levha kalınlıkları :  3, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 15 and 16.
Sınıflandırma: CLASS I ( İç mekan – stokta) ve CLASS III (Dış mekan – talep edilirse) UNE EN 314-2.
Yangın sınıfı ( Talep edilirse yapılabilir ) : B-S2-d0 and C-S2- d0. UNE STANDARD EN 13501-2.
Yine talep edilirse, özel olarak CARB2 EPA sertifikalı ürün getirebiliriz.
Perakende ihtiyaçlarınız için size en yakın şubemiz satış temsilcilerinden bilgi alabilirsiniz.
TOPTAN PROJELER VE SATICI OLARAK ÜRÜNÜMÜZÜ SATMAK İSTEYEN ORMAN ÜRÜNLERİ SATICILARI PROJE VE ÜRÜN TAKİP SORUMLUSU İLE İRTİBATA GEÇEBİLİRLER.

PROJE TAKİP SORUMLULARI

Şekerpınar Mağaza :

Sancaktepe şube:

Kartal Şube: